Güray Taşlama deneyimli personel ekibi ve son teknolojiye entegre makineleri ile çalışmalarını yürüterek sizlere kesme kalıpları hizmeti sunar. Her zaman siz değerli müşterilerinin yanında çözüm ortağı olarak yer alan firmamız Güray Taşlama Kesme Kalıplarını anlatmak için ilk olarak bu kalıplara neden ihtiyaç duyulduğundan söz etmek gerekir. Levha halindeki metali bir hat boyunca ya da planlanan yapıya uygun biçimde birbirinden ayırmak için kalıplara ihtiyaç duyulur. Eğer ki kesilen parça doğrudan iş parçası olarak kullanılacaksa bu kalıba kesme kalıbı adı verilir.  Peki, Güray Taşlama kesme kalıpları nedir? Kesme kalıpları neden kullanılır?

Kesme Kalıbı Nedir?

     Levha halindeki metali bir hat boyunca ya da planlanan yapıya uygun biçimde birbirinden ayırmak için kalıplara ihtiyaç duyulur. Kesme Kalıpları çalışma prensibi ise şu şekildedir. Zımba, metal malzeme ile etkileşime girmeye başlar ve ardından aşağı doğru hareket eder. Daha sonra da malzemeyi kalıp içine doğru olmak üzere ittirir. Metalin elastik sınırı da bir defa olarak zorlanma yaşar ve ardından deformasyon başlar. Bu sürecin ardından zımba, altındaki malzemeyi kalıp boşluğuna doğru itmeye başlar ve bu süreçte malzeme, kesme eyleminin bir sonucu olarak ayrılmaya gösterir.

     Ayrılmanın ardından malzeme kesici uçlarda direnç göstermekte ve zımba malzemeyi makaslayarak kesmektedir. Ardından da malzeme, kesmeye daha fazla direnç göstermez ve kesme işlemi tamamlanma gösterir. Zımbanın malzemeyi biraz daha itmesi sonucu kırılma olarak kesme işlemi tamamlanmakta ve kopma aşaması sağlanmaktadır. Peki, kesme kalıpları neden kullanılır?

Güray Taşlama Kesme Kalıbı Hizmeti

    Sac ve metaller üzerinde kesme, bükme ve çekme işlemlerini seri olarak yapabilen aparatlar Sac-Metal Kalıpları adı ile anılmaktadır. Bu aparatların en büyük işlevi seri üretime yaramasıdır. Kesme kalıpları bu aparatlarda kullanılır ve otomobil, elektrik, elektronik sanayinde kullanılan parçaların, günlük kullanılan ev, el aletlerinin yapımında işe yarar.

     Güray Taşlama deneyimli personel ekibi ve son teknolojiye entegre makineleri ile çalışmalarını yürütür ve her zaman siz değerli müşterilerinin yanında yer alır. Siz de ayrıntılı bilgi almak ve kalıplarımızı görmek için hemen bize ulaşın uygun fiyatlarımızdan

 

Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formumuzu Doldurabilirsiniz Teklif Al