Güray Taşlama deneyimli personel ekibi ve son teknolojiye entegre makineleri ile çalışmalarını yürütmekte ve her zaman siz değerli müşterilerinin çözüm ortağı olarak yer almaktadır. Plastik enjeksiyon yönteminde ürünün bazı özellikleri kalıp tarafından belirlenmektedir. Bir başka deyişle ürünün şekli, boyutları, kalitesi ve toleransları öncelikli olarak kalıp tarafından belirlenmekte ve kalıp makinenin ergitme ünitesinde gelen plastiğin son ürün haline ulaşmasını sağlamaktadır. Peki, Güray Taşlama Plastik Enjeksiyon Kalıpları nedir? Plastik enjeksiyon kalıp neden kullanılır?

Plastik Enjeksiyon Kalıp Nedir?

     Plastik enjeksiyon kalıp nedir sorusuna cevap verebilmek için ilk olarak plastik hammaddenin, yüksek sıcaklıkta eritilmesi ve bir kalıp içerisine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen imalat yöntemine plastik enjeksiyon adı verildiğinden söz etmek gereklidir. Plastik enjeksiyon ile birlikte üretim metodu endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır ve imalat için son derece önemlidir. Bugün kullanılan birçok ürün plastik enjeksiyon kullanılarak üretilmektedir.

     Plastik enjeksiyonun çalışma prensibi son derece basittir. Sıcaklık yardımı ile eritilmiş plastik hammadde bir kalıp içine enjekte edilir ve şekillendirilmesi sağlanır. Ardından soğutularak kalıptan çıkarılması sağlanır. Bu imalat yöntemi pek çok plastik parça için kullanılmaktadır.  içeren bir imalat yöntemidir. Günümüzde plastik enjeksiyon kalıpları bilgisayar sistemleri ile entegre çalışmakta ve en yeni teknolojiler kullanarak üretim gerçekleştirilmektedir.

Güray Taşlama Plastik Enjeksiyon Kalıpları

     Güray Taşlama Plastik Enjeksiyon Kalıpları ile plastik malzeme kalıp içine enjekte edildikten ve kalıbı tam doldurduktan sonra şekil almakta ardından kurutularak kalıptan çıkarılmakta ve imalat sağlanmaktadır. Plastik Enjeksiyon Kalıpları tamamen doldurulup, tutma basıncı ile stabil hale getirilen eriyik hammaddenin kalıpta sertleşmesi işlemi ve soğutma işlemi ile gerçekleştirilmektedir.

     Güray Taşlama deneyimli personel ekibi ve son teknolojiye entegre makineleri ile çalışmalarını yürütür ve her zaman siz değerli müşterilerinin yanında yer alır. Plastik enjeksiyon kalıpları ile  ürünün şekli, boyutları, kalitesi ve toleransları öncelikli olarak kalıp tarafından belirlenir ve kalıp makinenin ergitme ünitesinde gelen plastiğin son ürün haline ulaşmasını sağlayarak imalat süreçlerinizde kullanılır. Siz de ayrıntılı bilgi almak ve kalıplarımızı görmek için hemen bize ulaşın uygun fiyatlarımızdan yararlanın.

 

Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formumuzu Doldurabilirsiniz Teklif Al